Nasza historia

Szkółka Golik

Rodzina Golik rozpoczęła swoją działalność gospodarczą w Studzionce dnia 11 września, 1975 roku. Jest to data zakupu, przez nieżyjącego już Antoniego Golika, pola o powierzchni niemal 12 ha, położonego przy ulicy Wodzisławskiej 30, gdzie zamieszkał wraz z żoną Barbarą. Z początku działalność miała charakter głównie sadowniczy (oparty na jabłoniach), jednak już wtedy syn Jacek bardzo interesował się roślinami iglastymi. Z biegiem lat produkcja całkowicie skupiła się na roślinach ozdobnych, Antoni z Barbarą zajęli się gatunkami liściastymi, natomiast Jacek z żoną Anną iglastymi.

Obecnie gospodarstwo prowadzone jest przez Jacka i Annę Golik, oraz ich syna Damiana. Produkcja szkółkarska skupiona jest głównie na roślinach iglastych, jednak w ofercie handlowej nadal nie brakuje roślin liściastych.

Nowość!

Od teraz w naszej szkółce można zakupić bony podarunkowe. Jeśli Twoi bliscy lub znajomi mają niezagospodarowane miejsce w ogrodzie, a nie jesteście pewni jakie rośliny najbardziej im się podobają, jest to doskonały pomysł na prezent dla nich!

bon